O mně

Jmenuji se Jitka Kučerová a móda je mým největším koníčkem již od základní školy. V té době byly moje Barbie panenky oblečené v těch nejlepších róbách ušitých ze zbytků látky na sestřiny šaty do tanečních, ze závěsů či zbytků záclon. I džínovo-manšestrovou bundu a kalhoty mi záviděly všechny spolužačky. Od té doby uplynulo už pár let, ale nadšení pro oblékání mě celou tu dobu provází.

Největším přínosem pro mě byla SPŠ textilní v Liberci a moje třídní učitelka, která mě naučila velmi mnoho o estetice a odívání. Účastnila jsem se módních přehlídek pro reprezentaci školy na různých soutěžích, nejdříve jsem modely pouze předváděla a v posledních dvou letech také tvořila. Na svoji autorskou přehlídku společenských a extravagantních šatů na mém Maturitním plese velmi ráda vzpomínám jako na první úspěch. Můžete se podívat na pár fotografií v galerii.

Po střední škole jsem pokračovala na Textilní fakultě TU Liberec v oboru Oděvní technologie a posléze v oboru Řízení jakosti. Módu v současné době navrhuji, své modely šiji sama, ráda také vytvářím z konfekčních oděvů originální kusy pomocí různých úprav a dekorací. 

Minulý rok jsem dostala příležitost strávit několik dní v salonu módního návrháře Josefa Klíra, který je mým velkým vzorem. Tato zkušenost mne výrazně posunula a motivovala a já mu za ni velmi děkuji.