Plesová sezóna začala

13.01.2013 17:53

Když jsem psala můj předchozí článek, nenapadlo mě, že zanedlouho budu litovat, že ho nečetlo více lidí. Plesová sezóna začala a já jsem se na včerejším plese opravdu bavila. Bavila i "bavila". Říkala jsem si, že budu mlčet a nechám si své myšlenky pro sebe, ale když si některých zvláštností všimly i mé spolusedící kamarádky u stolu, tak už jsem si nepřipadala tak zaujatá.

Bohužel musím konstatovat, že můj letošní první ples byl ve znamení košil s krátkým rukávem a bez saka, což měla na sobě snad polovina pánského osazenstva. To doplňovaly kravaty, jejichž dolní cípy končily zhruba 10-20 cm nad opaskem (dle velikosti břišního svalstva) a navíc některé byly úžasně infantilní (se smajlíky, stromečky, sněhuláky...).

Dále se nemohu nevěnovat dámské obuvi ne příliš společenského typu, kterou jsem včera viděla, navíc z osmdesáti procent s hranatým podpadkem a špičkou; tento typ bot byl v módě tak před 15ti lety, také jsem jedny donedávna měla a s nostalgickou vzpomínkou na svá pubertální léta jsem se s nimi rozloučila. 

Jako pěst na oko byla dáma v nevýrazných šatech, výrazná byla však obuv s vysokou podrážkou a kopytem místo podpadku a jako další doplněk byla sportovní taška přes rameno značky Loap. Co bych jí pochválila byl přívěsek značky Preciosa s křišťálovým trojúhelníkem na kůži, ale bohužel tento kousek také není zrovna plesový.

Tak se budu těšit na další ples a nepřestanu věřit, že bude více inspirující. :-)